گزارش دیده بان: اردیبهشت ماه 96 - تهران

گزارش دیده بان: اردیبهشت ماه 96 - تهران

معرفی گزارش

اردیبهشت ماه سال گذشته (1396) بیش از 1200 سازه تبلیغات محیطی اکران شده در شهر تهران مانیتور شد که در متن پیش رو نتایج اولیه و کلی آن ارایه میگردد.
کلیه گزارشات و مقایسه های ارایه شده در این مقاله براساس تعداد آگهی ها و تعداد سازه های انجام پذیرفته است. بررسی های دقیق تر و جزیی تر براساس ارزش ریالی، متراژ، ضریب اثر بخشی و ... در صورت نیاز قابل ارایه است. 
سازه های بررسی شده شامل بیلبوردها (تک وجهی و چند وجهی)، پل های عابر پیاده، پلهای سواره رو، استرابوردها و سی ال بی ها می باشند. 

صنعت هایی که بیشترین تبلیغات را داشته اند

در اردیبهشت ماه شرکت های مختلفی از تبلیغات محیطی برای رساندن پیام های تبلیغاتی خود استفاد کرده بودند که در مجموع 179  شرکت بر روی سازه های محیطی فعالیت های تبلیغاتی داشته اند.
5 صنعتی که بیشترین تعداد تبلیغات محیطی را داشته اند به این شرح بوده است:

 1. اپلیکیشن ها 
 2. ساعت ها
 3. اپراتور ها
 4. بانک ها و موسسات مالی
 5. شرکت های ارائه دهنده اینترنت 

اپلیکیشن ها

در ماههای اخیر یکی از روش های آگاهی دهنده اصلی در مورد اپلیکیشن ها و خدمات آنلاین، استفاده از تبلیغات محیطی بوده است. در اردیبهشت ماه تبلیغات محیطی خدمات آنلاین و اپلیکیشن ها به بیشترن حجم خود در 9 ماهه اخیر رسیده است و شرکت های زیادی، خدمات متنوع خود را تبلیغ کرده اند. تاپ، رکاب، الو پیک، تپ سی، شرکت کارت اعتباری ایران کیش، فروشگاه مجازی شهروند از جمله اپلیکیشن هایی بودند که در تبلیغات محیطی اردیبهشت ماه حضور داشتند، بر اساس بررسی های انجام شده، اپلیکیشن و وب سایت رکاب، که به خرید و فروش و بررسی وسایل نقلیه می پردازد پر تعداد ترین و گران ترین تبلیغات محیطی را داشته است.

شهر در شهر 

به نظر میرسد یکی از ساده ترین راههای انتخاب نام مراکز تجاری با تمرکز بر فروش و ارائه محصولات خاص، استفاده از نام شهر است، به غیر از شهر فرش که مدت زمان طولانی است فعالیت تجاری خود را آغاز کرده و همیشه تبلیغات محیطی گسترده ای را ادامه داده است، شهر خودرو و شهر طلا هم در اردیبهشت ماه تبلیغات محیطی داشته اند و شروع فعالیت خود را اعلام کرده اند.

موسسات آموزشی

در این ماه بسیاری از تبلیغات محیطی تحت تاثیر نزدیک شدن به پایان سال تحصیلی قرار گرفته بود و موسسات آموزشی و مدارس زیادی تبلیغات فراوانی را برای معرفی کادر آموزشی خود انجام داده بودند، اکثر طراحی های گرافیکی تابلوهای این موسسات آموزشی بسیار شلوغ بودند و نوع طرحی آنها نامناسب برای نمایش بر روی این نوع از رسانه ها بوده است.

بیشترین تنوع طرح های اکران شده

متنوع ترین طرح های تبلیغاتی این ماه مربوط به صندوق نوآوری و شکوفایی بود که با 11 طرح مختلف به معرفی خود پرداخته بود، این صندوق که برای حمایت از مشاغل دانش بینان ودانشگاهی تاسیس شده است به ارائه تسهیلات ویژه ای به گروههای مختلف می پرازد، از طریق طرح های تبلیغاتی متفاوت، نسبت به ایجاد آگاهی در زمینه خدمات خود در مخاطبین، اقداماتی را صورت داده است. 

باغ کتاب تهران

همزمان با افتتاح باغ کتاب شهر تهران که با ایده تداوم نمایشگاه کتاب در طول سال و دسترسی افراد به منابع کتب ایرانی و جهانی شکل گرفته است و همچنین برگزاری نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ماه، شهرداری تهران با به اکران در آوردن تابلوهای تبلیغاتی گسترده ای به معرفی باغ کتاب تهران و دعوت از مردم جهت بازدید از این فضا پرداخته است.

نمایشگاههای این ماه 

در اردیبشهت ماه نمایشگاههای تخصصی مختلفی در تهران برگزار شده است و نمایشگاههایی که از طریق تبلیغات محیطی اطلاع رسانی شده اند به این شرح می باشند: 

 • نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
 • نمایشگاه بین المللی گل و گیاه
 • نمایشگاه بین المللی پروژه ایران
 • نمایشگاه حمایت از تولید کنندگان داخلی و کارگاه های کوچک
 • نمایشگاه بین المللی ایران هلث
 • نمایشگاه بین المللی تخصصی ماشین ابزار و تجهیزات فلز کاری از آلمان

کمپین هایی چند مرحله ای این ماه

تنها تبزینگ این ماه مربوط به شرکت کناف بود که با شعار"کناف کسیت؟" حس کنجکاوی مخاطبین را تحریک کرده بود و بیلبوردهایی را تنها با نمایش این شعار در سطح شهر به  اکران درآورده  بود.

چهره های سرشناس

بهرام رادان (نوین چرم)، سیروان خسروی (سان استار) و رضا کیانیان(نیوشا) چهره های سرشناسی بودند که در اردیبشهت ماه بر روی تابلوهای تبلیغاتی حضور داشتند.

کنسرت ها 

تلاقی ادیبشهت ماه با ماه شعبان و اعیاد آن، سبب شده بود که کنسرت های زیادی در تهران برگزار شود و در مورد زمان و مکان اجرای آنها از طریق تبلیغات محیطی اطلاع رسانی شود، لیست انها به شرح زیر می باشد:

 • کنسرت کاوه آفاق
 • کنسرت چارتار 
 • کنسرت محمدرضا گلزار 
 • کنسرت مهدی براحی
 • کنسرت علی زند وکیلی
 • کنسرت فریدون آسرایی
 • کنسرت گروه دارکوب
 • کنسرت سیروان خسروی
 •  

اشتراک گذاری:

 

برچسب ها: #دیده#دیده_بان#دیده_مان#دیده_گام#مانیتورینگ#مانیتورینگ_تبلیغات#مانیتورینگ_تبلیغات_محیطی#برنامه_ریزی#برنامه_ریزی_رسانه#بودجه_بندی#تحلیل_رقبا#deedeh#deedehban#deedehmon#deedehgam#monitoring#advertising_monitoring#media_plan#media_planning#competitor_analysis


نظرات کاربران

نمایش آدرس ایمیل     نمایش آدرس سایت