گزارش دیده بان: دی ماه 95 - تهران

گزارش دیده بان: دی ماه 95 - تهران

تعداد تابلوها و مسیرهای بررسی شده 

مطابق روال ماه های قبل، این ماه (دی ماه 1395) هم بیش از 1200 سازه تبلیغات محیطی اکران شده در شهر تهران مانیتور شد که در متن پیش رو نتایج اولیه و کلی آن ارایه میگردد.
کلیه گزارشات و مقایسه های ارایه شده در این مقاله براساس تعداد آگهی ها و تعداد سازه های انجام پذیرفته است. بررسی های دقیق تر و جزیی تر براساس ارزش ریالی، متراژ، ضریب اثر بخشی و ... که در صورت نیاز قابل ارایه است. 
سازه های بررسی شده شامل بیلبوردها (تک وجهی و چند وجهی)، پل های عابر پیاده، پلهای سواره رو، استرابوردها و سی ال بی ها می باشند. 

شرکتهایی که بر روی سازه های محیطی حضور داشتند

در این دوره حدود 212 شرکت از تبلیغات محیطی برای رساندن پیام خود به مخاطبین استفاده کرده بودند. 5 شرکتی که بیشترین تعداد تابلوها را در سطح شهر داشتند به ترتیب زیر میباشند: 

 1. شهرداری تهران 
 2. های وب
 3. گاج 
 4. شاتل
 5. سرای ابریشم

بیشترین اکران ها مربوط به چه زمینه های فعالیتی بود

در دی ماه بیش از 200 شرکت، تبلیغاتی را در رسانه های محیطی داشتند که بیشترین تبلیغات مربوط به 6 زمینه فعالیت زیر بود:

 1. شرکت های اینترنتی
 2. تبلیغات فرهنگی 
 3. مراکز خرید
 4. خدمات آموزشی
 5. بانک ها 
 6. خودرو 

دی ماه را میتوان تحت عنوان ماه خودروها نام گذاری کرد، برندهای مختلف خودرو در این ماه تبلیغات گسترده ای را برروی سازه های محیطی داشتند و به معرفی مدل های مختلف خودروهای خود می پرداختند.

کافه تبلیغات 

انتشارات سیته که یکی از مطرح ترین نام ها در زمینه انتشارکتاب های تخصصی مرتبط با تبلیغات و بازاریابی است، کافه ای به نام تبلیغات در خیابان سمیه تهران افتتاح نموده است که در آن رنگ و بوی قهوه با تبلیغات نوستالژیک و خلاقانه تلفیق شده است، دکوراسیون و طراحی داخلی این کافه کاملا رنگ و بوی تبلیغاتی دارد و تاریخ افتتاح آن از طریق بیلبوردهای محیطی سطح شهر به مخاطبین اطلاع رسانی شده است (16 دی ماه).

دی وی دی های انگیزشی

موسسه بارسا، اقدام به انتشار دی وی دی های انگیزشی تحت عنوان 30 روز تا پیروزی کرده است و در دی ماه این دی وی دی ها را با تمام جزئیات مربوط به آن  بر روی سازه های محیطی تبلیغ کرده است. این تبلیغات با شعار "خیلی ها زندگیشون یهو عوض شده" و تصویر آقای علی میرصادقی به عنوان مربی تغییر و تحول نیز بروی تابلوها به نمایش در آمده است. 

نمایشگاههای این ماه 

در دی ماه نمایشگاه های زیادی در تهران بر گزار شده است که عناوین تبلیغات محیطی آنها به شرح زیر میباشد:  

 • هفتمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و بازار
 • بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی لوستر
 • نمایشگاه مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی
 • ششمین نمایشگاه مبلمان اداری نمایشگاه مبلمان اداری
 • یازدهمین نمایشکاه برترین محصولات نوزاد، کودک و نوجوان
 • سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تبلغیات و بازاریابی
 • چهارمین نمایشگاه بین المللی خشکبار، آجیل و و میوه های خشک
 • سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تبلیغات و بازاریابی
 • سیزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی

کمپین هایی چند مرحله ای این ماه

در دی ماه دو کمپین چند مرحله ای شروع به اکران کرده بودند، و هر دو در فاز تیزینگ قرار داشتند، یکی از آنها بیمه معلم بود که در فاز تیزینگ با استفاده از شعار "بلا گردونه لب خندونه" توجه مخاطب را به این شعار و معنا و مفهوم پشت آن جلب کرده بود.
کمپین دیگری که در فاز تیزینگ قرار داشت،  مایع ظرفشویی دورتو بود که با شعارهایی از قبیل" آب را با بوی نیمرو نخورید" و "مرغ را با بوی ماهی نخورید"، مخاطبین را به حدس زدن در مورد محصول تبلیغی وا داشته می داشت. 

فیلم های سینمایی

برخی از فیلم های سینمایی در حال اکران بر روی پرده سینما، در دی ماه تبلیغات محیطی داشتند که در طراحی فیلم سینمایی جنجال در عروسی علاوه بر نام فیلم و عوامل آن به سه بعدی بودن آن نیز اشاره شده بود.
 فیلم های سینمایی تبلیغ شده در دی ماه به این شرح می باشند: 

 • لاک قرمز 
 • وارونگی 
 • سلام بمبئی
 • گیتا
 • فیلم سینمایی جنجال در عروسی

در بند نمانید

شرکت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت که در رقابت بسیار نفس گیری برای جذب مشتری با یکدیگر هستند، سعی میکنند با ارئه خدمات متمایز نسبت به یکدیگر برای مخاطبین جذابیت لازم را ایجاد کنند، شرکت شاتل در این ماه اقدام به اکران تابلوهای تبلیغاتی تحت عنوان "در بند نمانید" کرده است، این سرویس امکان اتصال و دسترسی به تلفن ثابت و شماره اختصاصی از طریق تلفن همراه و اینترنت آن را فراهم می کند.

برگزاری جشنواره های فروش 

با آغاز فصل زمستان تب برگزاری جشنواره های زمستانی بالا گرفته بود و تعداد زیادی از برند ها و مراکز خرید اقدام به برگزاری جشنواره های فروش ویژه مختلف برای ارائه محصولات خود کرده بودند. برخی از شرکت ها به کاهش قیمت محصولات و ارائه تخفیف به مشتریان خود پرداخته بودند و برخی دیگر نیز با برگزاری مسابقات و قرعه کشی، جوایزی را به مشتریان خود اعطا می کردند. شرکت های سن ایچ، چاکلز، هاکوپیان، دلسی، آقای فرش، شهر فرش و سرای ابریشم از جمله آنها بودند.

تبلیغات فرهنگی شهرداری

شهرداری تهران که هر ماه به برگزاری یک کمپین با موضوعات فرهنگی می پردازد، این ماه نیز در تبلیغات فرهنگی خود بر موضوع تربیت فرزندان در خانواده و تاثیر رسانه های دیجیتالی بر آنها تمرکز زیادی داشته است و در کل به موضوع فرزند پروری پرداخته است. از موضوعات و شعارهای این کمپین میتوان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • خانواده منظم فرزندان منظمی دارد
 • تربیت با خشونت ممکن نیست
 • بازی واقعی شادتر از بازی های مجازی است
 • فرزند خود را با کتاب بزرگ کنیم 

اپلیکیشن ها و نرم افزارهای این ماه 

از اپلیکشن هایی که این ماه از تبلیغات محیطی برای رساندن پیام تبلیغاتی خود به مخاطبین استفاده کرده اند، اپلیکشین ایساکو ست، از امکانات این نرم افزار میتوان به اطلاع رسانی طرح های ویژه ایساکو، دسترسی به باشگاه مشتران ایساکو، لیست فروشگاهها و خدمات پس از فروش ایساکو و فروش قطعات و لوازم يدكي اشاره کرد. 
اپلیکیشن پورشه تاپ هم، مانند ماه قبل به روند تبلیغات محیطی خود و برگزاری قرعه کشی و جوایز ادامه داده بود. 

استفاده از سوژه ها و المان های نوستالژیک

پارس آنلاین و سینماتیکت از المان های نوستالژیک در تبلیغات خود استفاده کرده بودند، سینماتیکت که وب سایتی است برای فروش آنلاین بلیط سینما، با شعار "دیگه دوره زنبیل گذاشتن گذشته" به تبلیغ وب سایت خود پرداخته است و پارس آنلاین هم با نمایش یک دوربین قدیمی و با شعار با "یه تغییر کوچیک میشه خوب زندگی کرد" به تبلیغ اینترنت پر سرعت خود پرداخته است.

چهره های سرشناس

بهرام رادان (نوین چرم)، احمدرضا عابدزاده (جاکسون)، زانیار خسروی (سان استار)، پژمان بازغی (شیفر)، از تصاویر چهره های سرشناسی بودند که در این ماه بر روی تابلوهای تبلیغاتی نقش بسته بودند. از موارد پر بحث و چالش بر انگیز تبلیغات افراد سرشناس این ماه، حضور احمدرضا عابدزاده دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال ایران است که به تبلیغات کرم گیاهی ماساژ بدن برای تسکین درد عضله و مفصل ها پرداخته بود. 

کنسرت ها 

در این ماه بسیاری از خواننده ها و اسپانسرهای آنها به تبلیغ کنسرت های خود بر روی سازه های تبلیغات محیطی پرداخته بودند. در میان کنسرت هایی برگزار شده، حضور نام هایی مثل علیرضا عصار و مختاباد که مدت زیادی بر روی صحنه نبودند، جالب توجه بود. کنسرت های تبلیغ شده در این ماه:  

 • کنسرت علیرضا عصار 
 • کنسرت گروه رستاک 
 • کنسرت مختاباد 
 • فرزاد فرزین 
 • کنسرت سینا حجازی

 

اشتراک گذاری:

 

برچسب ها: #دیده#دیده_بان#دیده_مان#دیده_گام#مانیتورینگ#مانیتورینگ_تبلیغات#مانیتورینگ_تبلیغات_محیطی#برنامه_ریزی#برنامه_ریزی_رسانه#بودجه_بندی#تحلیل_رقبا#deedeh#deedehban#deedehmon#deedehgam#monitoring#advertising_monitoring#media_plan#media_planning#competitor_analysis