گزارش دیده بان: مرداد ماه 97 - تهران

گزارش دیده بان: مرداد ماه 97 - تهران

معرفی گزارش

گزارش پیش رو به بررسی بیش از 1200 سازه از انواع مختلف سازه های محیطی شهر تهران در مرداد ماه پرداخت شده است، کلیه گزارش ها و مقایسات بر اساس خروجی نرم افزار نظارت بر محیط تبلیغاتی شرکت دیده شده ارائه شده است. بررسی دقیق تر و جزیی تر براساس ارزش ریالی، متراژ، ضریب اثر بخشی و ... در صورت نیاز لازم ارایه می شود.

سازه های مورد بررسی شامل بیلبدهای (تک وجه و چندوجهی)، پانل های پیاده روی، پانل های سوارکاری، استراب ها و سی ال بی ها هستند.

نگاه کلی به وضعیت تبلیغ محیطی

مسابقات جام جهانی و فروپاشی هیجان ناشی از این رویداد در فضای تبلیغاتی کشور و همینطور شدت رکود اقتصادی موجب شده است که برخی از شرکتها تغییراتی در استراتژی تبلیغاتی خود اعمال نمایند، از این رو تبلیغات محیطی نیز از این قاعلات مستثنا نبوده است.

در مرداد ماه در مقایسه با ماه قبل، 6 درصد از حجم تبلیغات محیطی شهر تهران تخمین زده شده و بیشترین ارزش ریالی در میان تبلیغ محیطی مربوط به شهرداری تهران بوده است که در آگهی های خود بر موضوع بحث و گفتگو تأکید داشته است.

پنج زمینه فعالیتی که بیشترین بودجه تبلیغاتی (به غیر از شهرداری و تبلیغات فرهنگی اش) در این ماه داشته اند به ترتیب زیر هستند:

 1. بانک ها و موسسات اعتباری
 2. خودرو
 3. نوشیدنی ها
 4. مجتمع تجاری
 5. اپراتورها

 

خودروها

افزایش بیرویه قیمت خودروها در ماههای اخیر و کاهش میزان فروش محصولات شرکت ها و وارد کننده خودروها تمایل شرکت ها به تبلیغ، معرفی و یادآوری محصولات محصولات خود را افزایش داده است. در مرداد ماه تعداد زیادی از شرکت های خودرو معرفی محصولات خود را از طریق محیط تبلیغاتی، خودروهای برند پژو، ام ویو، رنو، جک، لیفان و ... از جمله خودروهایی بودند که در ماهواره های تبلیغاتی این ماه دیده شدند شده شده اند

 

نوشیدنی ها

گرمی فصل تابستان و ماه مرداد که درست در اوایل تابستان قرار دارد، شرکت های نوشیدنی متفاوتی را به محیط تبلیغاتی تحمیل می کند، هوای گرم بیرون از خانه و یادآوری نام و نوع نوشیدنی های خنک در گوشه و کنار شهر می تواند از روش های تاثیر گذار بر روی مخاطبین این محصولات در این دوره زمانی به شمار برید. به همین دلیل بعد از بانک ها، نوشیدنی ها بیشترین حجم ریالی تبلیغات محیطی را با 79 سازه در سطح شهر اختصاص داده اند. نوشیدنی مالت کنیگ لودهی از جمله شرکت هایی بود که اخیرا و در ماه مرداد تبلیغات خود را آغاز کرده است.

 

اپلیکیشن ها

در ماه مرداد اپلیکیشن های با کارکردهای مختلف از پیام رسان تا ارائه دهندگان تعمیرات و امداد خودرو از محیط تبلیغاتی محیطی برای معرفی محصولات خود استفاده کرده اند در این ماه 4٪ از کل بودجه کل تبلیغاتی محیطی مربوط به اپلیکیشن ها بود که عنوان آنها به شرح زیر میباشند:

 • پیت استاپ - تعمیرات و امداد خودرو
 • همراه کارت - پرداخت خدمات
 • بیسفون - پیام رسان
 • دان شو - درخواست خدمات آنلاین
 • تاپ - پرداخت خدمات

 

رستوران مظفریه

ماههاست که در برنامه خندوانه تعدادی از افراد در مسابقه خسته اند و برنامه های کمدی اجرا می شوند و با هم رقابت می کنند و همه در تلاش برای کسب عنوان برترند برتر، طرفداران و حامیان کمپین از کمپین های معتبر این برنامه در شبکه های اجتماعی تب ایستند تا داغ شود و رستوران مظفریه هم در ادامه این موج برای تبلیغ رستوران و دورههای خود از چهره حمید ماهی صفت تحت عنوان پدر استند آپ کمدی ایران استفاده کرده و افراد را به تماشای آنها در رستوران مظفریه دعوت کرده است.

 

نمایشگاههای این ماه

نمایشگاه های زیر در این ماه برگزار شد و از طریق محیط تبلیغاتی نیز اطلاع رسانی انجام شده است.

 • نمايشگاه صنعت ساختمان
 • نمایشگاه مبلمان منزل
 • نمایشگاه ازدواج آسمانی
 • نمایشگاه الکامپ

 

کمپین چند مرحله ای این ماه

علی رغم برخی از ماهها که شرکت های زیادی و در فیلدهای مختلف اقدام به اجرای چند مرحله ای می کنند، این ماه تنها دو بانک انصار و صادرات به چند مرحله ای با این مقاصد است:

 • بانک انصار با عنوان "نوبتی هم باشه"
 • بانک صادرات با عنوان «با س ... شروع به کار»

 

چهره های مشهور

سالار عقیلی (مجتمع تجاری پانوراما)، محمد موسوی (اسپری رکسونا) و علیرضا جهانبخش (شامپو کلیر) از چهره های سرشناسی بودند که در مرداد ماه به عنوان سفیران برندها روی تبلیغات تابلوئی حضور داشتند.

 

کنسرت ها

در ماههای اخیر با توجه به افزایش نرخ تورم و گرانی ناشی از آن برخی از خوانندگان برای حمایت از مردم و قشر کم درآمد برنامه کنسرت خود را لغو شده و برخی نیز اعلام تصمیم خود برای برگزاری کنسرت های خیابانی، از آنجایی که یکی از روش های تبلیغاتی و اعلام زمان و مکان کنسرت ها در ماه های اخیر محیط تبلیغاتی بوده است، با وجود اینکه در تابستان و تابستان برگزار کنسرت ها قرار داشت، تنها تعداد محدودی از کنسرت ها از طریق محیط تبلیغاتی اعلام شد که کنسرت حمید عسگری ایشان و شبها جز آنها نیستند.

اشتراک گذاری:

 

برچسب ها:


نظرات کاربران

نمایش آدرس ایمیل     نمایش آدرس سایت