تفاهم‌نامه‌ دیده و ایران‌ادز

"دیده" که تخصص و حوزه‌ی فعالیتش توسعه‌ی ابزارهای هوشمند برای پایش و برنامه‌ریزی رسانه‌ایست و "پلتفرم ایران‌ادز" که تا به حال بیشتر به عنوان رسانه‌ی تخصصی صنعت تبلیغات ایران شناخته می‌شد به تازگی تفاهم‌نامه‌ی مهمی را برای همکاری راهبردی امضا کرده‌اند

ادامه مطلب ...

گزارش دیده بان: شهریور ماه 97 - تهران

تابستان امسال و بالاخص شهریور ماه رکورد قیمت دلار شکسته شد و بیشترین حجم از افزایش قیمت آن در چند سال اخیر دراین ماه اتفاق افتاد، ولی بر خلاف تصور بسیاری از افراد، تبلیغات محیطی تجاری در این ماه نسبت به ماه گذشته خود 5% رشد داشته است. البته از دلایل اصلی این رشد جایگزینی تبلیغات بی شمار فرهنگی شهرداری تهران با تبلغیات تجاری است.

ادامه مطلب ...

گزارش دیده بان: مرداد ماه 97 - تهران

پایان مسابقات جام جهانی و فروکش کردن هیجان ناشی از این رویداد در فضای تبلیغاتی کشور و همینطور شدت گرفتن رکود اقتصادی سبب شده است که برخی از شرکتها تغییراتی در استراتژی تبلیغاتی خود اعمال نمایند، از همین رو تبلیغات محیطی نیز از این قواعد مستثنا نبوده است.

ادامه مطلب ...

تحلیل رقبا

تجزیه و تحلیل رقبا بخش مهمی از برنامه ریزی تبلیغاتی است، با استفاده از اطلاعات به دست آمده از تحلیل رقبا شما میتوانید معرفی محصول خود را منحصر به فرد کنید. با قرار دادن رقبای خود در گروههای استراتژیک و تحلیل آنها، نحوه بدست آوردن سهم بازارشان را ارزیابی کنید. برای تجزیه و تحلیل رقبا لازم است به سوالات زیر پاسخ داده شود؟

ادامه مطلب ...

گزارش دیده بان: اردیبهشت ماه 96 - تهران

در این ماه بسیاری از تبلیغات محیطی تحت تاثیر نزدیک شدن به پایان سال تحصیلی قرار گرفته بود و موسسات آموزشی و مدارس زیادی تبلیغات فراوانی را برای معرفی کادر آموزشی خود انجام داده بودند، اکثر طراحی های گرافیکی تابلوهای این موسسات آموزشی بسیار شلوغ بودند و نوع طرحی آنها نامناسب برای نمایش بر روی این نوع از رسانه ها بوده است.

ادامه مطلب ...

گزارش دیده بان: اسفند ماه 95- تهران

در ماههای اخیر تعداد حضور شرکت هایی که به ارائه خدمات آنلاین می پردازند و یا فروشگاه های آنلاین دارند، بر روی سازه های محیطی رو به افزایش است و این شرکت ها بخشی از بودجه تبلیغاتی خود را به تبلیغات محیطی اختصاص میدهند. شرکت 5040 از جمله آنهاست که به فروش محصولات خود برروی تابلوهای محیطی می پردازد.

ادامه مطلب ...

گزارش دیده بان: بهمن ماه 95 - تهران

ماههاست که تبلیغات محیطی مراکز فروش فرش در نقاط مختلف شهر به نمایش گذاشته شده است و مراکز تجاری عرضه کننده فرش رقابت بسیار نفس گیری بر سر جذب مخاطبین دارند، نکته جالب اضافه شدن هر ماهه برندها و مراکز جدید به لیست تبلیغات محیطی فرش هاست. به نظر میرسد استفاده از رسانه های محیطی در تبلیغات فرش تاثیر گذار بوده و توجه صاحبین کالا به این روش اطلاع رسانی هر ماهه افزایش بیشتری می یابد.

ادامه مطلب ...

گزارش دیده بان: دی ماه 95 - تهران

دی ماه را میتوان تحت عنوان ماه خودروها نام گذاری کرد، برندهای مختلف خودرو در این ماه تبلیغات گسترده ای را برروی سازه های محیطی داشتند و به معرفی مدل های مختلف خودروهای خود می پرداختند

ادامه مطلب ...

گزارش دیده بان: آذر ماه 95 - تهران

در این دوره حدود 230 شرکت از تبلیغات محیطی برای رساندن پیام خود به مخاطبین استفاده کرده بودند. 5 شرکتی که بیشترین تعداد تابلوها را در سطح شهر داشتند به ترتیب زیر میباشند: 1. شهرداری تهران 2. های وب 3. شاتل 4. گاج 5. شهر فرش

ادامه مطلب ...

گزارش دیده بان: آبان ماه 95 - تهران

تقارن محرم با این ماه و قرار گرفتن مناسبتهای مذهبی در آن، سبب شده بود که برخی از صاحبین آگهی، اقداماتی نسبت به نصب طرح های مناسب با مراسم عزاداری حسینی بنمایند...

ادامه مطلب ...

95 گزارش دیده بان: یک ماهه منتهی به هفته اول مهر ماه

با گذر از خیابانهای شلوغ و اتوبانهای طولانی تهران به بررسی وضعیت تبلیغات محیطی اکران شده پرداختیم، بررسی صورت گرفته بر روی بیش از 1200 سازه تبلیغاتی اعم از بیلبورد، پل عابر پیاده، پل سواره رو، استرابورد و سی ال بی، نتایج جالبی را رقم زدند که در ادامه چکیده ای از آن را شرح خواهیم داد.

ادامه مطلب ...

اهمیت پایش تبلیغات (مانیتورینگ) و تحلیل رقبا در تدوین استراتژ ی های تبلیغات

اگر همه ی آنچه برای شناختن بازار هدف و رساندن پیام لازم است، انجام دهیم، برنامه ی تبلیغاتی ما رشد سریعی خواهد داشت، ولی باید به این نکته توجه کرد که نام های تجاری در انزوا زندگی نمی کنند و تنها نیستند...

ادامه مطلب ...

تاریخچه تبلیغات سنتی و مشتری مداری درایران

از دیر باز حتی پیش از اختراع خط، بشر سعی داشته تا از راه کشیدن نقاشی به گونه های مختلف منظور خود را بیان کند. در حماسه های ایرانی نیز مواردی از این دست وجوددارند، برای نمونه در گرشاسب نامه هنگامی که جم از خشم ضحاک فراری می شود، چهره او را بر پرنیان کبود نقاشی و در سراسر کشور پخش می کنند.

ادامه مطلب ...