اهمیت پایش تبلیغات (مانیتورینگ) و تحلیل رقبا در تدوین استراتژ ی های تبلیغات

اهمیت پایش تبلیغات (مانیتورینگ) و تحلیل رقبا در تدوین استراتژ ی های تبلیغات

اگر همه ی آنچه برای شناختن بازار هدف و رساندن پیام لازم است، انجام دهیم، برنامه ی تبلیغاتی ما رشد سریعی خواهد داشت، ولی باید به این نکته توجه کرد که نام های تجاری در انزوا زندگی نمی کنند و تنها نیستند. پس در همان حالی که تلاش می کنیم مصرف کننده را ترغیب کنیم تا نام تجاری ما را امتحان کند، دیگر نامهای تجاری هم، همین کوشش را با  هدف مشابه انجام می دهند. همگام با توسعه برنامه های تبلیغاتی، انجام تحلیل رقبا برای یافتن نقاط تفاوت بسیار دشوار است. استفاده از این نوع تحلیل ها در یک رفتار رقابتی، می تواند در تصمیم گیری در مورد استراتژی ها هدایت کننده باشد. 
یکی از اطلاعاتی که گزارشات مانیتورینگ  میتوانند در اختیار شما قرار دهند، اطلاعات مربوط به رفتارهای تبلیغاتی رقبا، بررسی  مفاهیم تبلیغاتی مورد استفاده آنها، ایده ها و شعار های تبلیغاتی ، نحوه ی اجرا و رسانه های انتخابی ، برآوردی از بودجه صرف شده ، مدت زمان اجرای کمپین و حجم کمی تبلیغات آنها است. گزارشات مانیتورینگ از ابزار های قدرتمندی است که می تواند در اختیار برنامه ریزان رسانه ها و تیم های خلاقیت قرار گیرند تا با بررسی وضعیت موجود، به تدوین اهداف استراتژیک خود بپردازند. همچینین با استفاده از این گزارشات می توان بر نحوه اجرای کمپین نظارت داشت  و آن را مورد ارزیابی و اصلاحات قرارداد.
یکی از روش های برآورد بودجه تبلیغات، بررسی بودجه تبلیغاتی رقبا است،  اطلاعات آماری  موجود در پایش رسانه ها، میتواند در برآورد بودجه تبلیغاتی به کمک مدیران برندها و برنامه ریزان رسانه ها بیاید.
تاریخ انتشار: 1395/6/2

اشتراک گذاری:

 

برچسب ها: #دیده #دیده_بان #دیده_مان #دیده_گام #تبلیغات #تبلیغات_محیطی #پایش_تبلیغات_محیطی #مانتورینگ #مانیتورینگ_تبلیغات #مانیتورینگ_تبلیغات_محیطی #برنامه_ریزی_رسانه_ای #تحلیل_رقبا #deedeh #deedehban #deedehgam #deedehmon #advertising #out_of_home_advertising #monitoring #advertising_monitoring #media_planning #media_plan #competitor_analysis


نظرات کاربران

نمایش آدرس ایمیل     نمایش آدرس سایت