گزارش دیده بان: آبان ماه 95 - تهران

گزارش دیده بان: آبان ماه 95 - تهران

بازگشایی مدارس و دانشگاهها از مهرماه و دسترسی بیشتر به این بخش از اجتماع در خیابان ها، برخی از شرکت ها را به سمت و سوی جذب این گروه از مخاطب سوق داده است. علاوه بر شرکت های مواد خوراکی (مینو، پگاه و ... با تمرکز بر بازگشایی مدارس)، انتشاراتی ها و موسسات کمک آموزشی نیز اگهی های تبلیغاتی خود را از سر گرفته و هر کدام به شیوه ای دانش آموزان را به ثبت نام در موسسه آموزشی خود و استفاده از کتاب های کمک آموزشی انتشاراتشان تشویق می کردند.
تقارن محرم با این ماه و قرار گرفتن مناسبتهای مذهبی در آن، سبب شده بود که برخی از صاحبین آگهی، اقداماتی نسبت به نصب طرح های مناسب با مراسم عزاداری حسینی بنمایند، در این میان برخی از شرکت ها، از جمله بانک ها، اپراتورها، مراکز تجاری فروش فرش با حجم بیشتری از سازه ها، رنگ و بوی عاشورایی به خیابان ها داده بودند، البته ناگفته نماند، شهرداری تهران بیشترین حجم اکران های مناسبتی را به خود اختصاص داده بود.  
در بین طرح های محرم، کمپینی به نام آیینه شمعدون راه اندازی شده بود که با نصب تابلوهایی در سطح شهر، افراد را به کمک کردن در تهیه جهیزیه نوعروسان نیازمند تشویق می نمود، از نکات جالب این کمپین میتوان به هشتگ آن اشاره کرد که با عنوان "#هر_هیئت_یک_جهیزیه"، به دنبال جلب حمایت های مردمی برای تهیه جهیزیه نیازمندان بود، البته فاز قبلی این کمپین در ماههای گذشته در شبکه های اجتماعی به صورت پر شوری اجرا شده بود و افراد با اشتراک گذاری تصاویری از خود تحت عنوان "جهیزیه اش با من"، سعی در مشارکت در این طرح را داشتند، هنرمندان زیادی نیز در فاز قبلی این کمپین تصاویری از خود به اشتراک گذاشته بودندو با مردم همراهی کرده بودند.
با آغاز فصل سرما و همچنین برپایی یازدهمین نمایشگاه تاسیسات و سیستم های گرمایشی سرمایشی ، شرکت های تولید کننده پکیج، رادیاتورها و سیستم های گرمایشی، تبلیغات محیطی خود را آغاز نمودند.
"بانک ملت" در راس تبلیغات تلویزیون های شهری بود و تبلیغاتی از خدمات خود را برروی این میدیوم پخش می نمود.
برخلاف ماه گذشته که بیشترین تمرکز شرکت های شوینده و بهداشتی بر تبلیغ خمیردندان ها بود، این ماه شامپوهای مختلف در رده بندی اول شوینده ها قرار گرفته بودند.
زانیارخسروی(سان استار)، بهرام رادان(نوین چرم)، کریستیانورونالدو(کلییر)، دکتر عبیدی(شرکت داروسازی عبیدی) از جمله چهره های سرشناسی بودند که در این ماه بر روی تابلوهای تبلیغاتی نقش بسته بودند.
از نکات جالب تبلیغات صورت گرفته در این دوره، تبلیغات محیطی فیلم های سینمایی بود که بر سر اکران در سینماها و برروی سازه های محیطی با هم به رقابت پرداخته بودند. فیلم هایی از جمله "هیهات"، "اروند"، "سیانور"و "این زن حقش را میخواهد" و .... از جمله این فیلم های سینمایی بودند.
در ماهی که گذشت برخی از شرکت ها، از ماکت محصولات  به عنوان تبلیغات خود استفاده کرده بودند که از جالب ترین آنها میتوان به تبلیغات باتری دوراسل اشاره کرد که ماکت خرگوش معروف این برند به صورت متحرک به اجرا درآمده بود. البته شرکت های تک دانه و رانی همچنان با قدرت به تبلیغ آبمیوه های آلبالویی خود به صورت ماکت ادامه می دادند.
کمپین "یادگاری تو به زمین" در کنار تمام مشکلاتی که برای گوشی های  برند "سامسونگ" ایجاد شده بود، در این ماه در اکثر رسانه ها از جمله رسانه های محیطی به صورت زیبایی به اجرا در آمده بود و مخاطبین را ترغیب به خرید گوشی های سامسونگ میکرد، شعار "هر گوشی پرچمدار یک درخت" سعی در بهبود ارتباط مخاطبین با برند وگوشی های سامسونگ داشت. سایر برندهای گوشی موبایل که در ماههای قبل تبلیغات محیطی نداشتند، فرصت را غنیمت شمرده و به تبلیغ گوشی های خود پرداخته بودند. شاید این برندها سعی در جذب مشتریان نگران از بحران های اخیر سامسونگ را دارند.
پنج زمینه فعالیتی که بیشترین تعداد اکران های تبلیغاتی را داشته اند به ترتیب ذیل میباشند: 
1. تبلیغات فرهنگی با رویکرد محرم
2. شرکت های اینترنتی 
3. شرکت های مربوط به مواد خوراکی 
4. بانکداری 
5. آموزشی
 

اشتراک گذاری:

 

برچسب ها: #دیده#دیده_بان#دیده_مان#دیده_گام#رسانه#برنامه_ریزی_رسانه#بودجه_بندی_رسانه#مانتیورینگ#مانیتورینگ_تبلیغات#مانیتورینگ_تبلیغات_محیطی#تبلیغات#تبلیغات_محیطی#رسانه_محیطی#بیلبورد#بررسی_تبلیغات#deedeh#deedehban#deedehgam#deedehmon#media#media_planning#monitoring#advrtising#out_of_home_advertising#meida_planner#competitor_analysis


نظرات کاربران

نمایش آدرس ایمیل     نمایش آدرس سایت